Draugijos Gyvenimas 2009 m.

 

Įvyko Kinijos estetinis vakaras

 

2009-12-04 „Arbatos magijoje“ įvyko Kinijos estetinis vakaras, kuriame pristatėme Tai Dzi Čuan meną. Tradicinę kinų tapybą pristatė Inga (Zen studija), o arbatą pagal senovinį Lu Ju virimą ruošė Dalia ir Ieva (Arbatos Magija).

 

 

 

Įvyko vasaros sezono uždarymas 2009 Rotušėje

 

 

 

2009 m. spalio 26 d. taiči entuziastai ir svečiai susirinko Vilniaus Rotušėje Vilniaus sveiko miesto biuro organizuojamojoje šventėje – Sveikatingumo mankštų vasaros sezono uždarymas.

 

Mūsų instruktoriai ir jų mokiniai parodė Taiči formas standartines ir nestandartines (su lazdele, su skėčiais), kvėpavimo technikas.

Sveikatingumo draugija „TAI-ČI“ nuoširdžiai dėkoja Vilniaus sveiko miesto biurui už šią šventę ir suteiktą galimybę vilniečiams praktikuoti itin efektyvią sveikatingumo mankštą pagal Taiči meną jau ištisus daugiau nei penkeris metus.

Keletas akimirkų iš Rotušės:

 

 

 

Įvyko medikų paroda LITEXPO su Taiči

 

 

Bendradarbiaujant su Lietuvos Dž. Parkinsono draugija 2009 m. rugsėjį mes turėjome galimybę pristatyti Taiči plačiai visuomenei.

 

 

Įvyko GFS (Global fighting system) 1 pakopos seminaras VILNIUJE!

 

 

Įvyko universalios kovinės savyginos pirmos pakopos seminaras

„Savęs valdymas kritinėse situacijose“

Seminarą vedė treneris – dėstytojas ROBERTAS VISOCKAS:

GFS (Global fighting system) įkūrėjas, gimęs ir augęs Lietuvoje, baigęs LKKA . Nuo 1983m. praktikuoja rytų kovos menus. Instruktorius nuo 1991m. Tarnavo sovietinės kariuomenės parašiutiniam specialios paskirties žvalgų būryje , dirbo Lietuvos policijos greitojo reagavimo grupėje, nuo 1997 metu (6 metus) tarnavo prancūzų svetimšalių Legione parašiutiniame dalinyje, dalyvavo specialiosiose operacijose Afrikoje, buvusioje Jugoslavijoje. Nuo 2003m. dirba VIP asmens sargybiniu Prancūzijoje. Nuo 2008 yra sukurta Asmens sargybinių saugos tarnyba, kuri užtikrina VIP asmenų apsaugą visoje ES ir kitose pasaulio šalyse. Pagal GFS sistemą treniruoja įvairių struktūrų padalinius (kariškius, policiją, apsaugos firmos darbuotojus) Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Praėjęs Izraelio specialios kovines savigynos KRAWMAGA, Indonezijos Malaizijos kovines savigynos FISFO kursus.

www.global-fighting-system.com

Global Fighting Sistem yra skirta žmonėms nepraktikuojantiems, bet norintiems apsiginti ir įgauti pasitikėjimo savimi patekus į ekstremalią situaciją, tai pat praktikuojantiems rytų kovos menus.

 

 

 

 

 

 

Bendradarbiavimas su jaunimu – dėstymas Fuxų stovyklose

 

Mūsų Sveikatingumo draugijos „TAI-ČI“ kvalifikuoti instruktoriai maloniai bendradarbiauja su VGTU ir ISM universitetais. Vasaros metu pravėdėme Taiči mankštas fuxų (įstojančiųjų) stovyklose. Pradžioje jaunimas reagavo skeptiškai, o vėliau buvo visi patenkinti, nes jiems buvo paaiškinta kaip atlikti pratimus, jų nauda, koviniai pritaikymai, kūno konstrukcija, pritaikymai gyvenime.

Profesionalios mankštos metu dalyvavo 100-150 fuksų, o ISM universiteto stovyklavietėje aptikom iki 500 žmonių. Labai džiugų, kad jaunimas domisi savitobulėjimu, sveikatingumu, kovos menais.

 

 

 

 

 

 

Įvyko Pirmoji Taiči stovykla!

 

 

2009 m. rugpjūčio 14-16 dienomis, Užutrakyje kempinge „Slėnys“, vyko pirmoji sveikatingumo ir savigynos Taiči stovykla .

Stovyklos metu buvo nagrinėjama:

 

1. Taiči kovinis pritaikymas (savigyna)

 

Kaip visiems yra žinoma, Taiči Čuan, pirmiausiai, yra kovos menas, kuris tik praeitame amžiuje paplito pasaulyje kaip sportas ir sveikatingumo menas. Todėl pagrindinis stovyklos tikslas buvo parodyti ir išmokyti kiekvieną žmogų efektyvios savigynos panaudojant Taiči judesius ir įsisavinant praktinius savigynos psichologijos pagrindus. Savigynos principus pristatė GFS (Global Fighting System) instruktorius Robertas Vysockis iš Prancūzijos. Jis pademonstravo kaip efektyviai, minimaliomis pastangomis, taupant kūno energiją, pritaikyti Taiči judesius ginantis.

 

 

Be to, dėstytojas Aleksej Žgutov iš Čekijos, SABI sistemos vadovas, suteikė pradines žinias apie Taiči principus kaip taisyklingai judėti, apeliuojant į centrinę ašį, kūno struktūrą, energijos formavimą. Taip pat, A. Žgutovas, suteikė gilias žinias apie gyvenimo filosofiją.

 

 

 

2. Energijų valdymas

 

Energijų valdymas prasideda proto išmankštinimu, minčių, emocijų valdymu, kūno centrinės ašies ir kontakto su žeme pajautimu. Šią sritį nagrinėjo praktinė stovyklos dalis

 

Cigun menas, kurį skleidė mūsų draugijos Taiči ir Cigun instruktorius Alvydas Makselis.

 

3. Sveika gyvensena.

 

Vieną sveikos gyvensenos aspektų atskleidė ir Harmoningos Asmenybės Studijos vadovė Gražina Gum. Ji pristatė labai paprastą žolių kokteilių ruošimo principą. Visi galėjo degustuoti skanius ir itin sveikus kokteilius.

Taip pat Maksimas ir Auksė iš Gyvenimo meno mokyklos sėkmingai pristatė gyvenimišką jogą, paremtą paprastais fiziniais judesiais suderintais su kvėpavimu. Pravedė sąmoningumą lavinančią meditaciją.

Be to, Alvydas Makselis vedė paskaitą apie šarminį ir rūgštinį vandenį. Mes degustavome gyvą ir negyvą vandenį. O gerbiamas stovyklos svečias – akademikas Jurgis Brėdikis, papildė paskaitą savo novatoriškais atradimais ne tik apie vandenį, bet ir bendrai bioenergetinės medicinos srityje.

 

 

4. Kinų tapyba

 

Zen studijos vadovė menininkė Inga Betuža-Bertuža pristatė žmonėms tradicinę kinų tapybą. Dalyviai turėjo galimybę pajusti šio meno subtilumą tapydami tušu ant plonyčio ryžių popieriaus. Savo nutapytus paveikslus dalyviams beliko tik įsirėminti.

 

Nuo stovyklos kranto atsivėrė puiki panorama į Galvės ežerą su jo saloje stūksančia pilimi. Besimaudydami žmonės jautėsi tarsi pliuškentųsi vandenyne.

Be pagrindinės programos stovykloje taip pat buvo bendras stalas, informatyvūs filmai, naktiniai laužai prie žvakių šviesos, daug juoko ir įdomių pažinčių.

 

 

Nuoširdžiai dėkojame gerbiamiems dalyviams ir dėstytojams!

 

 

 

 

 

 

Įvyko vasaros Taiči sąskrydis „Gandro slėnyje“

 

 

2009 m. liepos 12 d. Vilniaus miškelyje ant laukymės netoli Salotės ežero mūsų Taiči meno entuziastai susibūrė į vasaros Taiči sąskrydį-pikniką. Prieš pat pradžią ir visos šventės metu virš mūsų galvų praskrido gandras ir nuolat vaikščiojo šalia. Viena iš taičisčių pavadino šią vietą – „Gandro slėnis“. Pradinį saulės karštį balansavo šalia tekantis šaltinis Sudervė. Dalyvavo apie 40 žmonių. Buvo stengiamasi „nuimti“ renginio oficialumą – nebuvo nustatytos oficialios programos ir nebuvo reikalaujama pasirodyti su ifu (kostiumais). Kiekvienas galėjo pasireikšti ir parodyti savo sugebėjimus. Mišriose grupėse įvyko pasirodymai su vėduokle, 24 ir 8 formos. Galima buvo daug bendrauti, klausti, žaisti.

Mūsų visų taičistų garbei iš Kauno atvažiavo meistras Liu De. Jis kaip tik svečiavosi Lietuvoje šiomis dienomis. Parodė įvairius Taiči kovos technikos pritaikymus, daug pasakojo apie Taiči principus. Prasidėjęs lietus nebuvo kliūtimi. Juk tik prasidėjo piknikas, bendras stalas, o kovinės technikos pritaikymas užbūrė kiekvieno dėmesį.

Dėkojame visiems, kas padėjo ir palaikė šią mažą šventę! Tikimės ir toliau vystyti tokias šventes. Todėl svarbi jūsų nuomonė ir pasiūlymai. Laukiame elektroniniu paštu ar telefonu (kontaktuose).

piknikas 24 forma

Vyr. instruktoriusWang Xiyinaiškina apie sveiką mitybą

Meistras Liu De

 

 

 

Muzikos ir menų festivalis BE2GETHER su Taiči

 

 

2009 m. birželio 13-14 d. Norviliškėse prie Baltarusijos sienos mūsų taiči komanda – Jevgenijus Piulskis, Vladas Lobanovas, Alvydas Makselis, Janina Varnaitė ir Jelena Isakova – sudalyvavo muzikos ir menų tarptautiniame festivalyje BE2GETHER. Kol sostinėje lijo lietus, Norviliškėse buvo šilta ir saulėta. Festivalis vyko jaukiame gamtos kampelyje, prie pilies. Susirinko apie 10000 žmonių. Mūsų komanda sėkmingai pravedė mankštas ir pasirodė su įvairiomis taiči čuan formomis (judesių kompleksais).

 

 

 

 

 

 

Festivalis jaunimui ir Taiči

 

 

 

2009 m. gegužės 24 d. Sereikiškių parke, VIlniuje festivalio jaunimui metu buvo pristatytas Taiči menas. Keturias valandas iš eilės Vladas kartu su Janina (pernai laimėjusiai pirmą vietą čempionate Jurmaloje, Latvijoje) dėstė visiems atėjusiems žmonėms paprastus ir įdomius pratimus (nuotraukoje pratimas „Miegantis liūtas“).

 

 

 

 

 

 

Įvyko Taiči Čen stiliaus kursas su meistru Dži

 

 

Gegužės mėnesį Meistras Ji Jae Choul (Dži) pravedė intensyvią autentiško Taiči Čen stiliaus kursą Vilniečiams.

 

 

 

Nuotraukos iš Wee Kee Jin seminaro

 

 

Nuotraukos iš meistro Wee Kee Jin seminaro, įvykusio 2009 m. balandžio 10-11 dienomis

 

 

 

 

 

 

Šventė – sėkmė Jurmalos Wushu turnyre.

 

 

2009 m. sausio 17 d. Taiči meno entuziastai susirinko pagerbti mūsų sportininkes, kurios sudalyvavo Wushu turnyre Jurmaloje (Latvija) 2008-12-28 d. ir laimėjo pirmą, antrą ir trečią vietas.

Šventės metu buvo rodomas vaizdo filmas apie įvykusias varžybas, instruktoriaus Jevgenijaus Piulskio vaizdo medžiaga iš kelionės į Kiniją apie įvairias Taiči formas bei formą su metaliniais kamuoliukais. Taip pat buvo rodoma vyr. instruktoriaus Wang Xiyin medžiaga iš Kinijos apie jo meistrą ir meistro dukros parodomąsias formas.

Šventės metu buvo degustuojama arbata, dalinamasi gera nuotaika ir Taiči technikos ypatumais. Tikimės tęsti tokio formato vakarų tradiciją.

 

 

 

Įvyko Wushu turnyras Jurmaloje

 

 

2008 m. gruodžio 28 d. Jūrmaloje (Latvija) įvyko Jūrmalos taurės Wushu turnyras. Varžėsi Latvijos, Lietuvos ir Estijos komandos dėl aukso, sidabro, bronzos ir taurių. Latvijos sportininkai buvo stipriausi ypatingai kungfu išorinėse stiliuose. Estijos atstovai parodė šaunų fechtavimą ir laimėjo taurę. Lietuvos komanda varžėsi taiči čuan grupėse ir atvežė į namus visą rinkinį medalių – auksą, sidabrą ir bronzą.

Lietuvos komandos atstovai:

Dalyvė Janina Varnaitė grupėje 24 ir 42 Taolu be ginklo laimėjo pirmą vietą (aukso medalį) už 42 formą ir grupėje Taiczi Cuan su ginklais iškovojo trečią vietą (bronzos medalį) už formą su vėduoklę.

Dalyvė Inga Marcinkutė grupėje Taiczi Cuan su ginklais laimėjo antrą vieta (sidabro medalį).

Dalyvės Larisa Usikova ir Jevgenija Pavliuk parodė gerą klasę 24 formos ir 18 Chen stiliaus grupėse, bet truputi neužteko iki prizinių vietų.

Dalyvis Vladas Lobanovas atstovavo Lietuvą teisėjų komisijoje.

Dalyviai Bobas ir Simona Honiball pristatė savo mokyklos programą žiūrovams ir per finalinį master class koncertą parodė kompleksą su bambukine lazda.

Tikimės, kad kitą kartą ir kiti Lietuvos taiči entuziastai galės sudalyvauti tokiame arba panašiame turnyre.

 

 

 

Įvyko Sveikatingumo mankštų Vilniuje vasaros sezono uždarymas

 

 

2008 m. lapkričio 8 dieną įvyko jau tradiciniu tapęs Sveikatingumo mankštų vasaros sezono uždarymas ir žiemos sezono atidarymas. Instruktoriai ir lankytojai sudalyvavo parodomojoje programoje su Taiči formomis, kvėpavimo kompleksais, savygina (pritaikymu). Be to, turėjome svečią iš Bob’o Honiball’o mokyklos – Simona Honiball, kuri parodė retą judesių kompleksą – „Baltoji gervė“. Renginyje dalyvavo apie 150 žmonių.

Iš parkų, gražių vietų gryname ore vėl pereiname į mokyklų sporto ir aktų sales. Kviečiame prisijungti. Mankštos nemokamos!

 

Vilniaus sveiko miesto biuro sveikatingumo mankštų grafikas.

 

 

 

2008 m. rugsėjo 30 d. įvyko sveikatingumo šventė „Miesto veidas – sveiki ir gražūs žmonės“

 

 

Organizatorius: Vilniaus sveiko miesto biuras

2008 m. rugsėjo 30 d. Vilniaus Rotušėje įvyko nemokama šventė Vilniaus miesto bendruomenei bei miesto svečiams „Miesto veidas – sveiki ir gražūs žmonės“.

Šventės metu galima buvo sudalyvauti seminare ,,Bendruomenės ir jų įtaka plėtojant sveikatingumą“, susipažinti su sveikatingumą propaguojančių įstaigų ir organizacijų veiklomis. Be to, vyko įvairios sveikatingumo konsultacijos, sveikatą stiprinančių organizacijų pasirodymai, sveikų produktų paroda-mugė.

Mūsų Sveikatingumo draugijos „TAI-ČI“ veikla buvo pristatyta ant stendo, o pati šventė buvo atidaryta formos su vėduokle pasirodymu.

 

 

 

 

Sveikatingumo šventė ir konferencija „SVEIKATOS MOKYKLŲ JUDĖJIMUI LIETUVOJE 20„

 

 

Organizatorius: Lietuvos sveikuolių sąjunga

2008 m. rugsėjo 26 d. Mokytojų namuose Vilniuje įvykosveikatingumo šventė ir konferencija, skirta Lietuvos sveikatos mokyklų 20 metų sukakčiai,

Šventės metu žmonės susipažino su įvairiomis „sveiko gyvenimo kelio“ atradimo trumpomis istorijomis, įvairių sveikatingumo ir dvasingumo mokyklų, klubų veiklomis, vaišindavosi sveiko maisto parodoje ir dalyvavo kitose atrakcijose.

Mūsų Sveikatingumo draugijos „TAI-ČI“ veikla buvo pristatyta su programa „Mankšta kūnui, protui ir dvasiai“:

1. Nijolės Ratkevičienės savo „sveiko gyvenimo kelio“ istorijos pristatymas.

2. Straipsnio apie Taiči veiklą, mūsų draugiją pristatymas.

3. Taiči pasirodymas su vėduoklėmis ir kardais.

 

 

 

Įvyko I-oji Lietuvos jogos konferencija Nidoje

 

 

2008 m. rugpjūčio 22-24 dienomis sėkmingai įvyko I-oji Jogos konferencija Nidoje, kurią organizavo Lietuvos jogos asociacija (http://www.om.lt/). Konferencijos metu jos dalyviai buvo supažindinti su Taiči (Taichi, Taiji, Taiczi) menu.

Kitais metais tikimasi, kad konferencijos organizatoriai pateiks dar platesnę sveikatingumo kultyvavimo bei vidinių galių tobulinimo menų pristatymo paletę.

 

 

 

Įvyko Kinijos vakaras Vilniuje

 

 

2008 m. gegužės 31 d., Naujininkuose, Saulėtekio vid. mokykloje, taiči meno entuziastai su draugais susirinkome į vakarą, skirtą peržiūrėti vaizdo medžiagą apie Kinijos grožius, skanaujant žaliąją arbatą.

 

 

 

 

 

© 2008-2011 Sveikatingumo draugija „TAICI“